Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dobre dopasowanie butów

2021-09-07
Dobre dopasowanie butów

Dobre dopasowanie butów 

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo dobrać odpowiedni rozmiar obuwia. Warto sprawdzić tabelaryczne przeliczniki numeracji amerykańskiej i europejskiej na centymetry. Jeśli masz jakieś wątpliwości, jak zmierzyć stopę lub dobrać rozmiar zerknij do wskazówek niżej. 

Jak zmierzyć długość stopy i dobrać odpowiedni rozmiar buta?

W jaki sposób perfekcyjnie dobrać rozmiar buta? Trzeba zmierzyć swoją stopę, a potem porównać wynik z danymi zamieszczonymi w tabeli rozmiarów. Jednak jak właściwie zmierzyć długość i szerokość stopy? Można to wykonać na dwa sposoby: dokonując pomiaru samodzielnie albo używając miarek przygotowanych przez firmy obuwnicze.

Bardzo ważne jest, by pomiarów dokonywać na stojąco, od początku pięty do końca palców. W sytuacji, gdy stopy różnią się długością, trzeba wybrać rozmiar odpowiadający dłuższej z nich. Aby czuć komfort, trzeba w butach pozostawić zapas około 0,5 cm. 

Pomiar własny

Aby samodzielnie dokonać pomiaru, trzeba przygotować długopis, kartkę papieru o formacie przynajmniej A4 i linijkę lub centymetr krawiecki. Kartkę należy ułożyć na gładkim podłożu, postawić lewą stopę na środku kartki i trzymając długopis prostopadle dokładnie obrysować ją dookoła. Następnie linijką trzeba zmierzyć długość obrysu stopy, biorąc pod uwagę najbardziej skrajne punkty, czyli odległość od pięty do najdłuższego palca. Tak samo należy postąpić mierząc prawą stopę. Wyniki wystarczy porównać z tabelą rozmiarów.

 

Pomiar z użyciem gotowych miarek

Aby skorzystać z gotowych miarek przygotowanych przez firmy obuwnicze, trzeba wydrukować przygotowaną miarkę w skali 1:1. Dobrze jest sprawdzić, czy miarka wydrukowała się prawidłowo. Potem wystarczy już precyzyjnie zmierzyć na niej obie stopy zaznaczając najdłuższe palce i gotowe. Wyższy wynik trzeba porównać z tabelą rozmiarów.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1186 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Polecam:)
2024-07-15
Bardzo szybko
pixel